MAŁY PRZEGLĄD - REAKTYWACJA. KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Rusza wielki Konkurs dla dzieci i młodzieży „Mały Przegląd – reaktywacja”. Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki.


Konkurs dla dzieci i młodzieży „Mały Przegląd – reaktywacja”

Zapraszamy wszystkie przedszkola i szkoły województwa podlaskiego oraz placówki im. Janusza Korczaka z całej Polski do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym konkursie dla dzieci i młodzieży pn. „Mały Przegląd – reaktywacja” w związku z polską prapremierą musicalu „Korczak”, która będzie miała miejsce już 29 września 2012 roku podczas drugiego dnia inauguracji nowego gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki


Zadaniem konkursowym jest przygotowanie gazety przedstawiającej najważniejsze prawa i obowiązki dziecka. Idea naszego konkursu nawiązuje do niezwykłej inicjatywy Janusza Korczaka - „Małego Przeglądu”, wyjątkowego pisma dla dzieci i młodzieży, którego pierwsze wydanie ukazało się 9 października 1926 roku jako piątkowy dodatek do warszawskiej gazety „Nasz Przegląd”.

„Mały Przegląd” nie był tradycyjnym pismem dla dzieci, ale gazetą przygotowywaną przez dzieci i młodzież pod opieką dorosłych. Drukowano w niej to, co napisali mali redaktorzy. Konkurs „Mały Przegląd - reaktywacja” traktujemy zatem jako próbę wskrzeszenia idei Janusza Korczaka. Chcemy, by dzieci znów zabrały głos w sprawach dla nich istotnych. Mamy nadzieję, że będzie to początek kolejnych projektów edukacyjnych współrealizowanych przez dzieci i młodzież w nowej Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród laureatom oraz wystawa nagrodzonych prac wpiszą się w niezwykle uroczystą prapremierę musicalu „Korczak”, która będzie równocześnie inauguracją gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki.

Dla zwycięzców konkursu Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki przygotowała nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych oraz bilet wstępu na polską prapremierę musicalu „Korczak”, która odbędzie się już 29 września 2012 roku.

Najlepsza praca zostanie wydrukowana przez Gazetę Wyborczą.

Wszelkich informacji udzieli Państwu Monika Bania: tel. 606 499 333 | monika.bania@oifp.eu

Informacje szczegółowe znajdą Państwo także już wkrótce na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki: www.oifp.eu oraz na stronie Gazety Wyborczej

 

Data wydarzenia: 
poniedziałek, Maj 21, 2012 1 - wtorek, Lipiec 10, 2012 1
Położenie: 
Javascript is required to view this map.
p w ś c p s n
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Mapa

Zobacz