Janusz Korczak Aktualności Jakiego sprzętu potrzebujemy, by zacząć tworzyć na YouTube?

Jakiego sprzętu potrzebujemy, by zacząć tworzyć na YouTube?

W dzisiejszych czasach całe mnóstwo osób marzy o karierze na YouTube, bowiem niezwykle kuszące wydają się w teorii oferowane przez serwis zarobki, a także związana z nimi popularność i, wydawałoby się, nieszczególnie skomplikowana istota samej pracy. Ostatni aspekt należy oczywiście jasno i otwarcie zdementować, ponieważ fach youtubera jest oczywiście jak najbardziej opłacalny, ale wiąże się z masą wysiłku fizycznego i psychicznego. Film, do którego uzyskujemy dostęp za pośrednictwem jednego kliknięcia, musiał najpierw zostać nakręcony, najczęściej z co najmniej kilkoma dublami i poprawkami, a także zmontowany, co, jak przyznają bardzo często sami twórcy, jest wielokrotnie procesem niezwykle żmudnym, frustrującym i źle wpływającym na psychikę. Abstrahując już od samego wideo jako namacalnego produktu, kariera na YouTube potrafi być obciążająca również dlatego, że zmusza do trzymania ręki na pulsie i obserwowania bardzo dynamicznie zmieniających się trendów – tylko ci twórcy, którzy najszybciej na nie reagują, mogą liczyć na największą oglądalność i związane z nią profity. Z punktu widzenia osoby, która o karierze na YouTube dopiero nieśmiało sobie myśli, wszystkie te rozważania wydają się być jednak abstrakcją. Warto przyjrzeć się zatem czemuś nieco bardziej przyziemnemu: sprzętowi, jaki powinniśmy sobie zorganizować, by móc przy jego użyciu zorganizować sobie dobry i jakościowy start na platformie.

Jaką branżę wybrać na filmy Youtube?

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju twórczość sobie upatrzyliśmy i czy chcemy mówić o kosmetykach, grach komputerowych, książkach lub odgrywać różnego rodzaju scenki komediowe, wszyscy twórcy, którzy pokusili się o dawanie rad osobom początkującym w branży, zwracają uwagę na to, że najważniejszy w filmach takich osób jest dźwięk. Powód wydaje się bardzo pragmatyczny: złej jakości obraz nie będzie zniechęcający dla większości użytkowników, ale złej jakości dźwięk bardzo szybko okaże się wręcz irytujący. Podstawą musi być zatem solidny mikrofon: jeśli zdecydujemy się na pojemnościowy, nie można zapomnieć o statywie i filtrze, który zajmie się wycięciem najwyższych częstotliwości i wszelkich szumów. Bardzo ważny jest również poziom dźwięku podczas filmu – jeśli posługujemy się fragmentami innych filmów lub pokazujemy autorskie materiały z rozgrywki, należy pamiętać o tym, by ich głośność była równa z ogólną narracją w filmie – zmieniające się poziomy głośności bardzo szybko zirytują widza i zachęcą go do opuszczenia kanału.

Obraz i dźwięk na Youtube – jak polepszyć jakość?

Obraz jest względem dźwięku nieco mniej istotny, ale to nie znaczy, że należy ten aspekt zaniedbać. Dobrze jest pamiętać o tym, by zapoznać się z kwestiami technicznymi, takimi jak chociażby balans bieli. Jeśli chodzi o jakość samego obrazu, trudno tutaj mówić o jakichś wielkich wyrzeczeniach i inwestycjach – większość telefonów dysponuje w dzisiejszych czasach wystarczającymi możliwościami, by nie przynieść nam wstydu przed ogromną konkurencją. Pieniądze przeznaczone na kamerę lepiej jest przeznaczyć na dobry program do montażu, bowiem to właśnie dynamiczny i atrakcyjny sposób przedstawienia filmu był niejednokrotnie przyczyną ogromnego sukcesu najpopularniejszych twórców.