Janusz Korczak Ciekawostki Najpopularniejsze wynalazki XXI wieku – co zmieniło historię?

Najpopularniejsze wynalazki XXI wieku – co zmieniło historię?

Żyjemy w świecie pełnym różnego rodzaju wynalazków. Żyjemy w erze dobrobytu technologii cyfrowej i wiąże się z tym wiele wynalazków. Niektóre nowe rzeczy, które pojawiły się ostatnio, są dla nas bardzo przydatne i ważne, bez pewnych nowych rzeczy nie wyobrażamy sobie życia, podczas gdy inne wydają się nam dziwne i niepotrzebne. Dziś przedstawimy Wam najpopularniejsze wynalazki, które zmieniły współczesny świat. Dotyczą one różnych sfer życia ludzkiego. Ale nie zdziw się, jeśli niektóre z nich wydają ci się dziwne i trochę głupie. Wielu pisarzy próbowało sobie wyobrazić naszą przyszłość i większość z nich przewidywała wiele współczesnych wynalazków.

Top najpopularniejszych wynalazków:

Implant siatkówki jako wynalazek

W dzisiejszych czasach wiele osób ma problemy ze wzrokiem. Głównym powodem tego jest używanie komputerów i innych gadżetów przez cały czas. Implant siatkówki został stworzony w celu częściowego przywrócenia wzroku osobom, które utraciły go z powodu zwyrodnieniowych chorób oczu. Ten wynalazek daje nadzieję milionom ludzi. Pojawił się na rynku amerykańskim w 2013 roku, a na rynku europejskim zaledwie trzy lata temu. Jest to pierwszy implant w tej dziedzinie, który został naprawdę oficjalnie zatwierdzony.

Sztuczna trzustka jako wynalazek

Ten wynalazek jest przydatny dla osób cierpiących na cukrzycę. Trzustka działa jak prawdziwa i kontroluje ilość glukozy we krwi. Pierwszą osobą, która zaczęła stosować sztuczną trzustkę, był czteroletni chłopiec z cukrzycą pierwszego typu.

ReWalk jako wynalazek

Ten wynalazek daje także ludziom wielką nadzieję i szansę, że będą mogli znów chodzić. Osoby z urazem rdzenia kręgowego mogą korzystać z tego egzoszkieletu i poruszać się bez czyjejś pomocy. ReWalk pojawił się niedawno, ale natychmiast stał się bardzo popularny wśród osób niepełnosprawnych.

Pigułka z aparatem jako wynalazek

Po pierwsze, nie możesz zrozumieć znaczenia tego wynalazku. Ale ludzie, którzy mają problemy z żołądkiem, takie jak wrzód żołądka, wiedzą, jak strasznie nieprzyjemne jest połykanie sondy. Ale teraz możesz po prostu połknąć małą pigułkę z aparatem, a lekarze zdiagnozują przewód pokarmowy.

YouTube jako wynalazek

Czy jest ktoś, kto nie wie, co to jest YouTube lub nie cieszy się z jego zalet? Myślę, że nie. YouTube po raz pierwszy pojawił się w 2005 roku i od tego czasu ludzie zawsze oglądają tam różnego rodzaju filmy wideo (poczynając od wiadomości i kończąc na filmach i teledyskach).

Amazon Kindle jako wynalazek

Ten wynalazek jest korzystny dla tych, którzy lubią czytać. Książki papierowe są najlepsze, ale obecnie są zbyt drogie i zabranie ciężkich książek w podróż nie jest wygodne. Więc Amazon Kindle jest jak mała biblioteka w kieszeni. Za pomocą tego Kindle możesz kupować lub pobierać w Internecie tysiące książek.

Sztuczne wspomnienia jako wynalazek

Może to brzmi dziwnie, ale ten wynalazek jest bardzo przydatny w psychologii i leczeniu osób cierpiących na różne zaburzenia stresowe i depresje.

Samochody hybrydowe jako wynalazek

Tego typu samochody mają dwa różne silniki. Czy uważasz, że to głupie, że takie samochody mogą być bezpieczniejsze dla środowiska niż zwykły samochód ze zwykłymi silnikami? Sprawdzimy to za kilka lat.

Plaster antykoncepcyjny jako wynalazek

To cudowna rzecz i przez ostatnie lata wiele kobiet cieszy się z jej zalet. Nie będzie problemu z zakupem, potrzebujesz tylko recepty i troszkę pieniędzy. Po prostu wklej plaster na skórę i nie bój się niechcianej ciąży. Wiele kobiet uważa, że stosowanie takich plastrów jest bezpieczne i wygodne.

Google Glass jako wynalazek

To wspaniałe okulary, które pozwalają zobaczyć wszystko, co chcesz zobaczyć. Mogą wyświetlać informacje ze smartfonów. Ale nie ciesz się od razu – są bardzo drogie i z niektórych powodów Google postanowił zaprzestać produkcji.

Niewidzialny wieżowiec jako wynalazek

To prawdziwy cud architektury. Drapacz chmur został zbudowany w Korei Południowej i przez kilka godzin dziennie zapewnia niezakłócony widok nieba za budynkiem.

Apple iPhone jako wynalazek

Wszyscy wiedzą o technologii tej firmy. Są to różne gadżety, które działają z Internetem. Przez ostatnie lata pojawiło się wiele wersji tych telefonów komórkowych.

Ipod jako wynalazek

Ipod pojawił się w 2001 roku. W tym czasie smartfony Apple i Android nie były popularne, a IPod został stworzony do słuchania muzyki.

Facebook jako wynalazek

Jeśli wolisz komunikację z drugimi na odległość i masz dużo czasu do zagospodarowania, sprawi ci radości. Ponieważ Facebook zajmuje dużo wolnego czasu, a ludzie spędzają godziny na pisaniu wiadomości, udostępnianiu i komentowaniu zdjęć oraz przeglądaniu innych postów.

Bioniczne soczewki jako wynalazek

Bioniczne soczewki kontaktowe przetestowano na królikach. Naukowcy uważają, że takie soczewki dla ludzi pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat.