Janusz Korczak Dom Nowoczesna łazienka – jak oświetlić pomieszczenie?

Nowoczesna łazienka – jak oświetlić pomieszczenie?

Aranżując swoją wymarzoną łazienkę w stylu nowoczesnym należy dokładnie przemyśleć jej oświetlenie. Powinno być estetyczne, eleganckie, ale też minimalistyczne i subtelne. To bardzo ważne, ponieważ wnętrza nowoczesne nie lubią przepychu. Jakie więc lampy najlepiej jest wybrać do nowoczesnej łazienki?

Prosta forma i uniwersalna kolorystyka

Nowoczesność nie lubi przesady, dlatego wybierając lampy do nowoczesnej łazienki warto postawić na prostotę. Minimalistyczne kształty w stonowanych kolorach sprawdzą się tutaj doskonale. Oprócz oświetlenia sufitowego wybierz także kinkiety ścienne w nowoczesnym wydaniu. Najlepiej te z wbudowanym panelem LED. Dzięki temu, że zajmuje dużo mniej miejsca niż zwykła żarówka, formy tych lamp są jeszcze bardziej ciekawe i oryginalne. 

Oświetlenie to też dekoracja

Pamiętaj o tym, że lampy mają być nie tylko funkcjonalne, ale też piękne. Kolorystykę lamp dopasuj do pozostałych detali w łazience. Najlepiej, jeśli wybierzesz lampy w kolorze łazienkowej armatury. Zazwyczaj jest to kolor srebrny, ale coraz częściej także złoty, biały lub czarny. 

Aspekty techniczne lamp łazienkowych

Łazienka jest pomieszczeniem wymagającym, w którym nie wszystkie lampy zdadzą egzamin. Pamiętaj o tym, że lampy narażone na wilgoć muszą mieć odpowiedni stopień ochrony IP. Najlepiej jeśli będzie to IP44,a w przypadku, kiedy lampa jest narażona na mocne zalanie to nawet IP65. Zwróć też uwagę na to, że lampy powinny dawać dużo jasnego światła, tak aby makijaż czy golenie były łatwe, sprawne i przyjemne. Wybieraj lampy i żarówki w neutralnym kolorze światła. Unikaj tych dających światło w żółtym kolorze. 

Jeśli szukasz lamp łazienkowych o wysokiej jakości, sprawdź lampy łazienkowe od Endon. To angielska marka, która bardzo dobrze radzi sobie z tego typu oświetleniem. Ich lampy są nie tylko bardzo ciekawe stylistycznie, ale też trwałe i dobrze wykonane. 

Pamiętaj, że łazienka powinna być nie tylko ładna i elegancka, ale przede wszystkim bezpieczna. To najważniejsze podczas wyboru oświetlenia i innych akcesoriów.